gallery/attachments-Logo-Kristall_logo_v4_medium_white_1

050 658-67-70    kristall.pstudio@gmail.com

Опубликовано

24.02.2017

23 лютого у Дніпрі відбулася прем’єра документального фільму «Віддана»  (автор сценарію та режисер Наталія Огородня, відеозйомка та монтаж Дмитро Пилипенко; трив. 30 хв.)

gallery/attachments-Image-Tihonenko

Робота над новим фільмом тримала майже рік. Ця драматична історія розповідає глядачеві про віддану та люблячу жінку найвідомішого українського письменника Івана Франка – Ольгу Хоружинську.

Все життя Ольга Хоружинська залишалася відданою Франку та його ідеям. Завжди гордилась ним. Але…

Галицькі дівчата зненавиділи її з перших днів.

Вона - українка зі старовинного козацького шляхетського роду, уродженка Слобідської України!

Вона – Ольга Хоружинська , жінка найвідомішого галицького письменника Івана Франка. Талановита, освічена і багата, вона все своє життя присвятила Франку. Завдяки їй він відбувся як поет, як письменник, як особистість. Але все життя вона залишалася в тіні свого чоловіка.

Вибір Франка був не випадковий. Вона відповідала його ідеалу дружини – жінки «мислячої, розумної, чесної і переконаної». Але він не кохав її.

Він мав її за товаришку, за друга, за співробітника, але надихали його завжди інші жінки. Деякими з них він захоплювався. Він писав їм листи та мріяв про зустрічі. Вона це знала, постійно ревнувала, але продовжувала допомагати Франку в його справі.

Через багато років їх донька Ганна скаже про свою матір: "Чи ж не вона була вірною помічницею-дружиною батька, чи ж не допомагала йому в його літературній праці? Поклавши нас, дітей, спати, вона ішла в його кімнату і там обговорювали, опрацьовували, плануючи нові видання. Скільки разів її ім'я містилось у виданнях, але й безіменна, вона жила життям тата, була його підтримкою, його порадницею".Сестра Ольги Хоружинської — Антоніна, згадувала у своїх спогадах: «Вершка своєї слави Франко досяг не без допомоги своєї дружини, жінки дуже інтелігентної, яка постійно думала, щоби Франкові „вдома жилося добре“. Але в останню мить її життя поряд з нею не було ані коханого чоловіка, ані дітей, ані онуків. Вона померла на руках чужих людей. І довгий час залишалася невідомою справжня дата її смерті…

 © 2009-2018. Видеостудия "Кристалл"

http://185.67.1.157//sites/fc/fc480749e7b4172aa3aadefa7a8f9cfd/attachments/Image/Music
http://185.67.1.157//sites/fc/fc480749e7b4172aa3aadefa7a8f9cfd/attachments/Image/email2